کارگروه سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج
پیشرفت از مسیر مقاومت در سایه ولایت
شنبه 31 فروردین 1392 :: نویسنده : انجمن اسلامی مستقل
دسته بندی هایی که در زیر شکل گرفته،از زبان افراد مختلف و شاخصی جمع آوری شده که منطقی هم می باشند.

نقاط قوت:
1- شعارهای عدالت طلبانه
2- مردمی بودن و از نزدیک درد دل مردم را شنیدن
3- باز کردن حلقه ی مدیریتی کشور
4- مواضع خوب و قوی ضد استکباری و ضد صهیونیستی
5- سخت کوشی و  تمرکز  بر پروژه های عمرانی(مثلا تولید برق هسته ای)


نقاط ضعف:
1- عدم اطاعت کامل از رهبری و بوجود آوردن مشکلات عدیده ای در این خصوص
2- حاشیه سازی های دولت و بحث های انحرافی(مثلا انتصاب های جنجالی)
3- عدم استفاده از نخبگان کشور
4- شتاب زدگی و عجله در عملی کردن تصمیمات
5- مغفول ماندن بخش تولید(که در صحبت های رهبری در اول سال 92 هم آمده."وابسته نبودن به نفت")

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه) در آستانه‌ی ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی در دیدار جمعی از فرماندهان، كاركنان منتخب و اعضای پایگاههای بسیج شهرك‌های سازمانی و همچنین تعدادی از خانواده‌های ارتشیان، ارتش جمهوری اسلامی ایران را مایه‌ی افتخار و ارتشی مردمی، علمی، اعتقادی، دارای ابتكارات گوناگون و آزموده‌شده خواندند و با اشاره به غیر منطقی‌بودن جبهه‌ی استكبار به سركردگی آمریكا، تأكید كردند: امروز، تمدن غرب بواسطه تناقض‌ها، بی‌منطقی‌ها، زورگویی‌ها و بی‌اعتنایی به اصول انسانی در معرض سقوط و سرنگونی قرار گرفته است.
فرمانده كل قوا در این دیدار در تشریح ویژگی‌های منحصر بفرد ارتش جمهوری اسلامی ایران، به مردمی‌بودن ارتش اشاره كردند و افزودند: در نظام جمهوری اسلامی ایران، ارتش به دلیل فداكاری و مجاهدت و نه به دلیل زورگویی و قدرت، مورد تكریم مردم و دارای پشتوانه‌ی مردمی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخصوص علمی‌بودن ارتش خاطرنشان كردند: پیشرفت‌ها و گستره‌ی كارهای علمی و پژوهشی نیروهای مسلح از جمله ارتش در زمینه‌ی صنایع دفاعی و الكترونیكی حیرت‌آور و غیرقابل مقایسه با قبل از انقلاب اسلامی و حتی سالهای اول انقلاب است.
ایشان تأكید كردند: همه‌ی این پیشرفت‌ها در شرایطی به‌دست آمده است كه بدخواهان ملت ایران، در دادنِ كمترین امكانات بخل ورزیدند اما جوشش درونی استعدادهای جوانان و فرزندان این ملت، شگفتی آفرید.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ویژگی دینی و اعتقادی‌بودن ارتش، افزودند: انجام كار براساس احساس تكلیف و تعمیق روحیه‌ی دینی و انقلابی موجب شده است كه ارتش جمهوری اسلامی ایران به یك ارتش متعهد و پایبند به اعتقادات و ارزش‌ها تبدیل شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: چنین ارتشی قطعاً در هر امتحانی سربلند بیرون خواهد آمد.
فرمانده كل قوا، آزموده‌بودن ارتش به دلیل حضور سرافرازانه در ۸ سال دفاع مقدس را یكی دیگر از امتیازات ارتش برشمردند و خاطرنشان كردند: ارتش جمهوری اسلامی ایران در عملیات گوناگون در دوران دفاع مقدس نقشی برجسته داشت و كارهای بزرگی انجام داد.
رهبر انقلاب اسلامی خطاب به ارتشیان گفتند: به ارتشی‌بودن خود افتخار كنید و همت خود را، حفظ و تقویت این ویژگی‌های ممتاز قرار دهید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به رویكرد متفاوت نیروهای مسلح ایران در مقایسه با ارتش‌های دنیا، افزودند: ارتش، سپاه و بسیج یك فرهنگ و جهت‌گیری جدیدی را به دنیا عرضه كرده‌اند كه الگوی بدیعی در مقابل جهت‌گیری استعماری و سلطه‌گرانه‌ی بیشتر ارتش‌های دنیا است.

ایشان در خصوص روحیه سلطه‌گری مجموعه‌های نظامیِ جبهه استكبار به‌ویژه آمریكا خاطر نشان كردند: این مجموعه‌‌های نظامی در هر جایی كه حضور پیدا می‌كنند مایه‌ی فساد اخلاقی و فشار بر مردم و كشتار آنان هستند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ادعای آمریكایی‌ها مبنی بر مخالفت با وسائل كشتار جمعی افزودند: بر خلاف این ادعا، هواپیماهای بدون سرنشین آمریكا، كودكان و زنان و مردم بیگناه افغانستان و پاكستان را قتل عام می‌كنند و تروریست‌های مورد حمایتِ آشكار و پنهان آمریكا نیز در عراق و سوریه، مردم را می‌كشند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین تناقض‌گویی‌های آمریكا خاطر نشان كردند: آمریكا و دیگر مدعیان حقوق بشر در قبال كشتار مردم بی‌گناه پاكستان، افغانستان، عراق و سوریه سكوت می‌كنند اما بعد از چند انفجار در آمریكا، همه دنیا را پر از جنجال می‌كنند.
ایشان تأكید كردند: جمهوری اسلامی ایران به پیروی از منطق اسلام با هرگونه انفجار و كشتار مردم بی‌گناه چه در بوستون آمریكا و چه در پاكستان، افغانستان، عراق و سوریه مخالف است و آن‌را محكوم می‌كند.
ایشان افزودند: رفتار آمریكا و دیگر مدعیان حقوق بشر در قبال كشتار مردم بی‌گناه، متناقض است و بر همین اساس معتقدیم كه آمریكا و جبهه‌ی مقابل جمهوری اسلامی ایران، غیر منطقی هستند. 
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/22111/smpl.jpg
دولتمردان آمریكا غیرمنطقی هستند!
مشاهده‌ی اینفوگرافیك

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: به دلیل این تناقض‌ها، بی‌منطقی‌ها، زورگویی‌ها و بی‌اعتنایی‌ها به اصول انسانی، تمدن غرب در معرض سقوط و سرنگونی قرار گرفته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: این چگونه منطقی است كه اگر كودكان و زنان در افغانستان و پاكستان بوسیله آمریكایی‌ها كشته شوند و در عراق و سوریه نیز تروریست‌های مورد حمایت آمریكا، غرب و صهیونیست‌ها، فاجعه‌آفرینی كنند، اشكالی نداشته باشد اما اگر انفجاری در آمریكا یا یك كشور غربی روی دهد، همه دنیا باید هزینه‌ی آن را بپردازند؟
ایشان تأكید كردند: این روحیه و تفكر آمریكا و غرب كه خود را «تافته‌ی جدا بافته» از دیگران می‌دانند، عامل سرنگونی و زوال روزافزون آن‌هاست.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اندیشه‌های منطقی حاكم در نظام جمهوری اسلامی خاطر نشان كردند: این اندیشه‌های منطقی، پایه‌های یك تمدن عمیق و ماندگار است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود از فداكاری‌ها، همدلی‌ها و همراهی‌های همسران، خانواده‌ها و فرزندان ارتشیان تجلیل كردند و افزودند: خانواده‌های محترم ارتشیان باید همواره به داشتن چنین مردانی احساس عزت و افتخار كنند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرلشكر صالحی فرمانده‌ی كل ارتش گزارشی از توانایی‌ها و آمادگی‌هایارتش جمهوری اسلامی ایران بیان كرد.
 
در ابتدای این دیدار تعدادی از جانبازان ارتش جمهوری اسلامی از نزدیك با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار كردند.
منبع:سیات رهبری
تاریخ:92/1/28
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پیام تسلیت در پی درگذشت علامه آیت‌الله الفضلی

در پی درگذشت عالم دین و متفكر اسلامی، آیت‌الله دكتر عبدالهادی الفضلی كه روز گذشته در عربستان اتفاق افتاد، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر كردند.
این پیام به زبان عربی صادر شده كه ترجمه‌ی آن به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
با حزن و اندوه فراوان، خبر درگذشت علامه آیت‌الله دكتر عبدالهادی الفضلی را دریافت نمودم.
این علامه‌ی فقید، عمر شریف خود را در جهاد علمی و سیاسی و دفاع از مقدسات امت اسلامی و مسائل بر حقّ آن سپری كرد.
این فقید از پیشگامان تفكر و اندیشه و از نظریه‌پردازان برجسته‌ی اسلامی بود و بهترین نشانه‌ی این امر، آثار و تألیفات گرانسنگ ایشان است.
مرحوم الفضلی پناهگاه علمای امت بودند و با فكر و حركت و جهاد و تلاش‌های وحدت‌آفرین خود، نمونه و اُسوه‌ای را در نزدیكی دل‌ها، وحدت بخشیدن به صفوف اسلام، همدلی و دوری از نزاع‌ها و اختلافات، و تمركز نگاه‌ها و اندیشه‌ها بر دشمن مشترك آحاد امت عظیم اسلامی ارائه كردند.
همچنین این فقید راحل در اواخر زندگی خود با صبر بر ابتلاء الهی و بیماری طاقت‌فرسا، نمونه و تصویر بسیار والائی از انسان مؤمنِ صابرِ شاكرِ واثق به خدای بزرگ و توانا و متوكل بر او به ظهور رساند.
به همین مناسبت، تسلیت و تعزیت خود را به خانواده‌ی مكرم و دوستان و شاگردان و دوستداران ایشان، خصوصاً علمای امت اسلامی و حوزه‌های علمیه تقدیم می‌كنم و از خداوند منّان مسألت می‌كنم تا رحمت واسعه‌ی خود را بر این فقید عزیز نازل فرماید، بهشت را جایگاه ابدی ایشان قرار دهد، او را در رضوان وسیع خود وارد كند و به بستگان و دوستداران ایشان صبر و تسلیت عنایت فرماید.
همچنین از خداوند جلّ و علا مسألت دارم كه همه علمای صالح و خوب ما را سلامتی كامل، توفیق دائم و اقتدا به اندیشه و رفتار و جهاد فقید سعید ما عطا فرماید؛ و انّا لله و انا الیه راجعون.
سید علی حسینی خامنه‌ای
۲۸ جمادی‌الاول ۱۴۳۳ هجری قمری
۲۰ فروردین ۱۳۹۲ هجری شمسی
لیک زیر ویژگی های بارز این علاه را شرح میدهد:
نوع مطلب :
برچسب ها : علامه، آیت الله الفضلی، ویژگی ها ی بارز، ترجمه،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 21 فروردین 1392 :: نویسنده : انجمن اسلامی مستقل
در این اوضاع کمی نابسامان اقتصادی(که بحمدالله نسبت به سال گذشته بهتر شده و انشاالله خواهد شد)،میبینیم که هر شخصی وجدانش اجازه نمی دهد که ساکت بنشیند گویی بار امنت را فقط بر دوش ایشان گذاشتند که تا به وظیفه ی خطیرش عمل نکند آرام نمی گیرد!!
انتخابات خردادماه سال 92،برخی افراد را بر آن داشته تا به تکلیف شرعی و قانونی خودشان عمل کرده بسا که همه ی مشکلات را برطرف کند!
نمی دانم چقدر میدانند که ما هر چه که جلوتر میرویم،هر روز این دولت و ملکی که دست به دست میره!چقدر عظمت جایگاهش بالتر و وظایفش دشوارتر میشود.جمعیت رو به افزایش،بیکاری های نابسامان،وضعیت معیشتی پردردسر،تعداد دشمنان خونی بیشتر!و و و ...!یک نکته ای که در ذهنم مانده و آن اینست که چطور ما روی کمربند زلزله مانده ایم و اما هنوز خسارات وارده ی زیادی را متحمل نشده ایم!!اما زلزله هر چند سالی یک بار می آید و به این مسئولین محترم گوشزد میکند که آقای وزیر و آقای مسئولیت شناس تویی که ادعای ولایی بودن و مردمی بودن و وظیفه شناس بودن می کنی،آیا هیچ فکری به حال زیرساخت های روستایی و شهری کرده اید که دیگر از متأثر شدن های رهبری و مردم به حال زلزله زدگان چیزی نشنوید؟آقایی که قصد نامزد شدن را داری،این همه میگویی پیشرفت،میگویی صنعت و اقتصاد،میگویی می آیم چنین میکنم و چنان میکنم،هیچ به فکر این بلای خانمان سوز کرده ای؟؟
بم،آذربایجان،بوشهر...
دست ها را بجنبانید که اگر سودای ریاست را به سر داری باید وقت نکنی سرت را بخارانی
نکند بیایی که اول بگویی آقا و بعد بگویی من!
نکند بیایی و مثل یک بلدیزر از اول آبروی همه را ببری
نکند بیایی و جو زده بشی و هر کسی که روحش به رحمت ایزدی پیوست تو و همرهانت برایش مجلس ترحیم بگیرید!
نکند بیایی و یاران امام زمانو تو مشخص کنی...
نکند بیایی و قانون شکنی کنی...
دوره ی شناخت و فومیت گرایی گذشته...
ما دانشجویان بصیر تا آخر پا به پای ولایت ایستاده ایم.
کوچکترین خطایی از شماها سر بزند،تکلیفتان را ما مشخص می کنیم.
نوع مطلب :
برچسب ها : نامزد، خطا، زلزله، دشمنان، ولایت، دانشجو، بصیر،
لینک های مرتبط :

مسعود براتی: رهبر انقلاب در سخنرانی اول فروردین در حرم مطهر رضوی، با اشاره مشکلات ایجاد شده به سبب اعمال تحریم‌ها علیه ایران، به این نکته اشاره کردند که ریشه این مشکلات وابستگی اقتصاد کشور به نفتاست.

ایشان بیان داشتند: «این هم یک اشکال اساسی در خود ما است. اقتصاد ما دچار این اشکال است که وابسته‌ی به نفت است. ما باید اقتصاد خودمان را از نفت جدا کنیم؛ دولتهای ما در برنامه‌های اساسیِ خودشان این را بگنجانند. من هفده هجده سال قبل به دولتی که در آن زمان سر کار بود و به مسئولان گفتم کاری کنید که ما هر وقت اراده کردیم، بتوانیم درِ چاههای نفت را ببندیم. آقایانِ به قول خودشان “تکنوکرات” لبخند انکار زدند که مگر میشود؟! بله، میشود؛ باید دنبال کرد، باید اقدام کرد، باید برنامه‌ریزی کرد. وقتی برنامه‌ی اقتصادی یک کشور به یک نقطه‌ی خاص متصل و وابسته باشد، دشمنان روی آن نقطه‌ی خاص تمرکز پیدا میکنند.»

حال باید این سئوال را مطرح کرد که چگونه یک اقتصاد می‌تواند از وابستگی به نفت رها شود و سئوال دیگر این است که نقش دولت در تحقق این مهم چیست؟

طبیعی است که هر دولتی برای انجام امور جاری و یا عمرانی، نیازمند منبع درآمدی است. حال اگر این منبع درآمدی ناشی از فروش محصولات خام طبیعی و خدادادی باشد، به اصطلاح دولت رانتی شکل گرفته است. کشورهایی مانند ایران که ذخایر نفتی دارند و عمده درآمد خود را از طریق فروش نفت خام تامین می‌نمایند، جزو همین دولت‌ها به شمار می‌روند. ایران از سال ۱۳۴۳ و با افزایش درآمدهای نفتی، کشوری با اقتصاد نفتی شناخته شد. اما راه دیگر تامین درآمدهای دولت، اخذ مالیات از فعالیت‌های اقتصادی است.

فعالیت‌های اقتصادی در کشور را می‌توان به دو دسته تولیدی و سوداگری تقسیم نمود. تولید شامل کالا و خدمات می‌شود، اما سوداگری یعنی خرید و فروش کالا، به قصد افزایش آنی حجم سرمایه مالی. پس اگر دولت بخواهد درآمد خود را از مسیر مالیات افزایش دهد، نیازمند آن است تا زمینه‌های لازم برای افزایش تولید را ایجاد کند. همچنین برای آنکه اقتصاد به سوداگری آلوده نشود، هزینه سوداگری را در اقتصاد کشور افزایش دهد.

با این شرح مختصر می‌توان موارد زیر را که از الزامات حمایت از تولید در کشور است، بیان کرد:

کاهش جذابیت بازارهای موازی تولید

همیشه چند بازار در اقتصاد ایران، موازی بازار تولید فعالیت کرده و معمولا نیز جذابیت بیشتری از بازار تولید دارند. در نتیجه سرمایه‌های مردم و بخش خصوصی به سمت آنها سرازیر می‌شود. این بازارها عبارتند از مسکن، سکه و ارز. تشخیص اینکه آیا در اقتصاد ایران این بازارها جذابیت بیشتری دارند یا بازار تولید، کار سختی نیست. کافی است به تقاضای موجود در بازارهای فوق نگریسته شود. همچنین میزان رشد قیمت در این بازارها به راحتی قابل بررسی است. اما اینکه دولت چه کاری می‌تواند در مقابله با این مساله انجام دهد و اینکه اصولا دولت باید دخالت کند یا خیر مساله‌ای که نیازمند بررسی جداگانه‌ای است. اجمالا باید گفت که باید اقداماتی اتخاذ شود که جذابیت را برای این بازارها کاهش دهد. با این کار می‌توان امید داشت که سرمایه به سمت تولید حرکت کند.
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 • رهبرانقلاب: سردمداران اسرائیل گاهی ایران را تهدید میكنند اما بنظر میدانند كه اگر غلطی بكنند جمهوری اسلامی، تل آویو و حیفا را با خاك یكسان خواهد كرد.
 • رهبر انقلاب: خوب است دولتمردان آمریكا بفهمند با اقداماتی كه انجام دادند كار را بجایی رساندند كه تا نام دشمن برده میشود، نام آمریكا به ذهن‌ها خطور میكند.
 • رهبرانقلاب: رئیس جمهور آمریكا در سخنرانی رسمی طوری از مشكلات اقتصادی ایران سخن میگوید مانند آنكه دارد از پیروزی خود سخن میگود و به پیروزیهای بزرگ ملت ایران اشاره نمیكند و نخواهد كرد.
 • رهبر انقلاب: ‫تحریمها بی اثر نبود ولی در كنار آن یك اثر مثبت بزرگ اتفاق افتاد و موجب شد نیروهای درونی، استعدادها و ظرفیت عظیم ملت ایران شكوفا شود‬.
 • رهبر انقلاب: ‫در مسائل بین المللی سعی دشمن این بود كه كاری كنند كه اجلاس غیرمتعهدها كمرنگ برگزار شود ولی سران دو سوم دنیا كه عضو غیرمتعهدها بودند فعالانه در این اجلاس شركت كنند‬.
 • سخنان رهبرانقلاب درخصوص انتخابات: در درجه اول گسترش مشاركت مردم اهمیت دارد/همه سلیقه های سیاسی كه دلشان برای كشور میسوزد باید در انتخابات شركت كنند.
 • سخنان رهبرانقلاب درخصوص انتخابات: در درجه اول گسترش مشاركت مردم اهمیت دارد/همه سلیقه های سیاسی كه دلشان برای كشور میسوزد باید در انتخابات شركت كنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط : بیانات در حرم رضوی،


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :


در كل اینترنت
در این سایت
میان صفحات فارسی

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات