کارگروه سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج
پیشرفت از مسیر مقاومت در سایه ولایت

بیست نكته درباره‌ی انتخابات


1. سرمایه‌گذاری انسانی
انتخابات سرمایه‏گذارى عظیم ملت ایران است؛ مثل این‌كه شما سرمایه‏ى سنگین و عظیمى را در بانك می‌گذارید، بانك با آن كار می‌كند و شما از سودش استفاده می‌كنید؛ انتخابات یك چنین چیزى است. ملت ایران سرمایه‏گذارى عظیمى را می‌كند، سپرده‏گذارى بزرگى را انجام می‌دهد و سود آن را می‌برد. آراء یكایك شما مردم سهمى است از همان سرمایه‏گذارى و سپرده‏گذارى. هر رأیى كه شما در صندوق مى‏اندازید، مثل این است كه یك بخشى از پول آن سپرده را دارید تأمین می‌كنید. یك رأى هم اهمیت دارد. هرچه انتخابات پرشورتر باشد، عظمت ملت ایران بیشتر در چشم مخالفان و دشمنانش دیده خواهد شد؛ براى ملت ایران حرمت بیشترى خواهند گذاشت؛ دوستان شما هم در دنیا خوشحال می‌شوند. عظمت ملت ایران را حضور مردم در انتخابات نشان می‌دهد.
بیانات در جمع زائران و مجاوران حضرت امام رضا (ع) 1/1/1388

2. ثمره مردم‌سالاری دینی

انتخابات در كشور ما یك حركت نمایشى نیست. پایه‏ى نظام ما همین انتخابات است. یكى از پایه‏ها، انتخابات است. مردم‏سالارى دینى با حرف نمی‌شود؛ مردم‏سالارى دینى با شركت مردم، حضور مردم، اراده‏ى مردم، ارتباط فكرى و عقلانى و عاطفى مردم با تحولات كشور صورت می‌گیرد؛ این هم جز با یك انتخابات صحیح و همگانى و مشاركت وسیع مردم ممكن نیست. این مردم‏سالارى، عامل پایدارى ملت ایران است. این‌كه شما توانسته‏اید در طول این سى‌سال از نهیب ابرقدرت‌ها نترسید، این‌كه ابرقدرتها هم غیر از نهیب نتوانستند ضربه‏ى اساسى به شما بزنند، این‌كه جوانان كشور در ورود به میدان‌هاى گوناگون این شجاعت و اخلاص را نشان می‌دهند، ناشى از مردم‏سالارى دینى است.
بیانات در جمع زائران و مجاوران حضرت امام رضا (ع) 1/1/1388
3. هدیه‌ی امام
انتخابات نماد حركت اسلامى در كشور ماست. انتخابات، هدیه‌ى اسلام به ملت ماست. امام بزرگوار ما حكومت اسلامى به روش انتخاباتى را به ما یاد داد. حكومت اسلامى در ذهن‌ها و خاطره‌ها به شكل خلافت‌هاى موروثى به یادگار مانده بود؛ خیال مى‌كردند حكومت اسلامى یعنى مثل خلافت بنى‌امیه و بنى‌عباس یا خلافت تركان عثمانى؛ یك نفر با نام و شكل ظاهرى خلیفه، اما با باطن و عمل فرعون و پادشاهان مستبد؛ بعد هم كه از دنیا مى‌رود، یك نفر را به جاى خود معین كند. در ذهن مردم دنیا، حكومت اسلامى به این شكل تصویر مى‌شد؛ كه بزرگترین اهانت به اسلام و حكومت اسلامى بود. امام، حكومت اسلامىِ به روش انتخابات مردم و حضور مردم و تعیین منتخب مردم را - كه لبّ اسلام است - بار دیگر براى مردم ما معنا كرد و در جامعه‌ى ما تحقق بخشید.
بیانات در مراسم شانزدهمین سالگرد ارتحال امام خمینى (ره) 14/3/8413
4. مسئله‏ى اول، شركت در انتخابات
انتخاب رئیس جمهور یعنى انتخاب رئیس قوه‏ى مجریه و كسى كه اغلب امكانات كشور در اختیار اوست. و مى‏بینید اگر چنان‌چه رئیس جمهورى شور و نشاط و شوق و اراده داشته باشد، چه خدمات بزرگى را براى این كشور انجام می‌دهد؛ می‌خواهند این نباشد. من عرض می‌كنم: همه باید اصرار داشته باشید كه در انتخابات شركت كنید. به نظر من مسئله‏ى اول در انتخابات، مسئله‏ى انتخاب این شخص یا آن شخص نیست؛ مسئله‏ى اول، مسئله‏ى حضور شماست. حضور شماست كه نظام را تحكیم می‌كند، پایه‏هاى نظام را مستحكم می‌كند، آبروى ملت ایران را زیاد می‌كند، استقامت كشور را در مقابل دشمنى‏ها زیاد می‌كند و دشمن را از طمع ورزیدن به كشور و از فكر ضربه زدن و توسعه و فساد و فتنه منصرف میكند. این یك مسئله‏ى بسیار مهم است؛ پس مسئله‏ى اول، شركت در انتخابات است.
بیانات در جمع مردم استان كردستان‏ در میدان آزادى سنندج‏ 22/2/1388
5. برای حضور حداكثری تلاش كنید
مسأله‌ى اول، مشاركت است. در زمینه‌ى مشاركت مردم، هر طور كه مى‌توانید، روى خانواده‌ها و دوستانتان كار كنید. مشاركت، یكى از اساسى‌ترین مسائل است. حضور مردم براى پیشرفت و صیانت كشور لازم است. نه این‌كه اگر عده‌ى زیادى شركت نكردند، این‌ها به نظام «نه» گفته‌اند؛ به‌هیچ‌وجه این‌طورى نیست. آن‌هایى كه به‌خاطر «نه» گفتنِ به نظام نمى‌آیند، درصد خیلى كمى‌اند. یك‌عده به‌خاطر بى‌حالى نمى‌آیند؛ یك‌عده به‌خاطر بى‌حوصلگى نمى‌آیند؛ یك‌عده روز جمعه كار دیگرى دارند و نمى‌آیند؛ این‌ها را شما راه بیندازید. والّا كسانى‌كه معتقد به نظام و قانون اساسى نیستند و دلشان براى بیگانگان و نفوذ آن‌ها پر مى‌زند و منتظر آمدن بیگانگان هستند، درصد بسیار كمى‌اند.
بیانات در دیدار دانشجویان بسیجى 5/3/1384
6. رأی دادند تا نه بگویند!
این‌ها هیچ‌وقت دست از بدگویى كردن نسبت به جمهورى اسلامى و هر تشكیلاتى در دنیا كه با آن موافق نباشند، برنمى‌دارند. اگر مردم ایران در یك انتخابات پرشور شركت كنند، یك‌طور حرف مى‌زنند؛ اگر شركت نكنند، یك‌طور دیگر حرف مى‌زنند... در انتخابات دوم خرداد سال هفتادوشش- كه انتخابات پرشورى شد؛ جمعیت عظیمى شركت كردند كه البته بى‌سابقه نبود و آن درصد قبلاً هم در بعضى از انتخابات‌هاى دیگر شركت كرده بودند؛ اما در آن انتخابات درصد بسیار خوبى شركت كردند- رادیوهاى بیگانه گفتند ملت ایران جمع شدند و رأى در صندوق‌ها ریختند، براى این‌كه به جمهورى اسلامى بگویند نه! شما را به خدا ببینید؛ مردم به دعوت رهبرى، نظام و مسؤولان آمدند و مسؤولى را براى جمهورى اسلامى انتخاب كردند. وقتى كه شلوغ بود و جمعیت پاى صندوق‌ها با درصد بالا شركت كردند، آن‌طور گفتند؛ در انتخابات شوراها هم كه در شهرهاى بزرگ، مخصوصاً تهران، شركت مردم خیلى پایین بود، باز گفتند مردم شركت نكردند؛ یعنى به جمهورى اسلامى گفتند نه! بنابراین و به‌نظر آن‌ها اگر مردم در انتخابات شركت كنند، گفته‌اند نه؛ اگر شركت هم نكنند، گفته‌اند نه! تبلیغات دشمن این‌گونه است. هرچه هم مردم شركت كنند، تبلیغات دشمن هست.
دیدار استادان و دانشجویان قزوین26/9/1382

بیانات در دیدار دانشجویان بسیجى 5/3/1384


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در مرور سریع این بیانات می‌خوانید:
     http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif موضوعات اصلی مطرح شده در بیانات
     http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif جملات طلایی بیانات
     http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif پیشنهاد بیانات یا پیام های مرتبط با موضوعات اصلی برای مطالعه بیشتر
     http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif واژگان كلیدی مطرح شده در بیانات
     http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif جزئیات تكمیلی قابل توجه در متن بیانات
به فایل pdf زیر هم حتما مراجعه و دانلود کنید.

         بیانات رهبری بصورت جدول

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


در كل اینترنت
در این سایت
میان صفحات فارسی

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات