کارگروه سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج
پیشرفت از مسیر مقاومت در سایه ولایت

گرامی می داریم یاد و خاطره شهیدان وزوایی، رجب بیگی، ورامینی و 38 شهید انقلاب دوم جمهوری اسلامی ایران. 13 آبان ماه را باید به‌راستی نقطه عطفی در تاریخ سیاسی اجتماعی نیم قرن اخیر دانست و به صراحت می توان تحولات پس از آن را منبعث و متاثر از این اتفاق تاریخی قلمداد کرد. جریانی که توسط دانشجویان آغاز شد و با مهر تایید امام خمینی(ره) با عنوان «انقلاب دوم» تثبیت گردید.

جنبش دانشجویی ایران ثابت کرده است که همواره در خط روشن ولایت فقیه حرکت می کند. به عنوان نمونه می توان به اشغال لانه جاسوسی اشاره کرد؛ اشغال سفارتخانه شیطان بزرگ که در واقع تسخیر نماد استکبار و ظلم بود؛ نمادی در مقابل نمادهای اصلی انقلاب اسلامی مبنی بر عدالتخواهی و رفع ظلم.

استکبار امروز در سراشیبی مشکلات متعددی قرار گرفته است؛ از جمله مهمترین آنها می توان به جنبش 99درصد اشاره داشت. این مشکلات به حدی گسترش یافته که چاره ای جز اهانت به خاتم الانبیا برای آنها باقی نمانده است؛ البته که این گونه اقدامات چاره ساز نبوده و روز به روز بر حجم این مشکلات افزوده می شود و دیر نیست که پیش بینی امام خمینی (ره) در مورد سرمایه داری نیز چون کمونیسم تحقق یابد.

گفتمان انقلاب اسلامی نه تنها معادله دو قطبی حاکم در جهان را به هم ریخت بلکه مفاهیم جدیدی را در عرصه حکومت داری بر محور مردم سالاری دینی ارائه داد. نظریه‌پردازان آمریکایی به درستی دریافتند گفتمانی که می‌تواند در برابر گفتمان لیبرال سرمایه‌داری قد علم کند، گفتمانی است که در ایران اسلامی توسط امام خمینی(ره) تحت عنوان گفتمان اسلام ناب مدیریت می‌شود.

جنبش دانشجویی، امروز نیز همچون سال 58 با تاکید بر مواضع استکبارستیزانه خود معتقد است که تنها راه سعادت بشری حاکمیت اسلام ناب محمدی(ص) است و این مهم امروز خود را در اشکال متفاوت سیاسی فرهنگی و اقتصادی بروز می دهد؛ فلذا نکاتی چند دراین باره قابل ذکر است:

ایران امروز در نقطه کانونی تحولات منطقه قرار گرفته است و مدل «مردم سالاری دینی» که کارآمدی خود را نشان داده است باید در زمینه اقتصادی نیز به عنوان الگو و نمونه نیز مطرح گردد. ابزار «اقتصاد مقاومتی» به عنوان راهبرد اصلی برای دستیابی به این مهم و همچنین ایجاد «سبک زندگی دینی» بدور از مصرف گرایی غربی می تواند به عبور سرافرازانه ما از این مقطع حساس از انقلاب اسلامی کمک کند.

آنچه بر جنبش دانشجویی طی 34 سال گذشته به اثبات رسیده این است که تنها راه استمرار انقلاب و توسعه پیشرفت ها در عرصه های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی «پایداری و مقاومت در قبال یکجانبه گری ها و زیاده خواهی های غرب به رهبری شیطان بزرگ» است؛ چنانکه مقاومت در هشت سال دفاع مقدس، تثبیت کننده ارزش های انقلاب اسلامی بوده و این مقاومت امروز در چهارچوب دیگری است.

خط مقاومت ایران اسلامی امروز مرزهای ملی را فراتر نهاده و لبنان، فلسطین، عراق و سوریه را در برگرفته است. هم اکنون سوریه خط اول مقاومت جبهه انقلاب اسلامی علیه زورگویان جهانی شده و استکبار جهانی برای از بین بردن این ستون مقاومت، دست در دست رژیم های مرتجع عرب منطقه، به قتل عام مردم این کشور می پردازند.

در فضای کنونی کشور به تازگی زمزمه هایی مبنی براینکه برخی یا از سر حماقت و یا بر اساس خیانت، حرف از سازش در برابر غرب می زنند شنیده می شود، جنبش دانشجویی به عنوان زبان گویای امت اعلام می کند که پیشرفت ایران اسلامی نه از راه سازش در برابر غرب که از گذرگاه مقاومت و پافشاری بر آرمان های اصیل انقلاب اسلامی می گذرد.

جنبش دانشجویی گذر از پیچ تاریخی کنونی را در گرو حفظ وحدت و یکپارچگی مسئولان تحت لوای ولایت فقیه می داند و معتقد است آنچه مملکت را از آسیب در امان می دارد، پشتیبانی از ولایت فقیه است.

وفاداری مردم به انقلاب و رهبری که در هیچ نظام سیاسی قابل قیاس با جمهوری اسلامی نیست، نعمت بزرگی است که توانسته تمامی ابزارها و حربه های دشمنان انقلاب را بی ثمر کند. مسئولان به عنوان خادمین ملت باید این نعمت بزرگ را قدر بدانند و هیچ فرصتی را برای خدمت به ملت از دست ندهند.

 والسلام علی عبادالله صالحین

 

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور

بسیج دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

جنبش عدالتخواه دانشجویی

دفتر تحکیم وحدت آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


در كل اینترنت
در این سایت
میان صفحات فارسی

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic